Информационно-игровой  час «Хан-батыр Кабанбай-великая личность!»

2021 жылдың 24 маусымында Денисов орталық аудандық балалар кітапханасында қазақ халқының ұлы батыры Қабанбай батырға арналған «Хан-батыр Қабанбай-ұлы тұлға» атты ақпараттық-ойын сағаты өтті.

Іс-шара барысында кітапханашы қазақ халқының батыры Қабанбай батыр, оның өмір жолы, ерен еңбегі, күрес тәсілдері туралы айтып берді, балалар батыр туралы бейнеролик көрді.

Барлық қатысушылар «Кім жүйрік», «Шаңырақ» сайыстарында күш пен ептілік танытты. Қазақтың «Қол күрес», «Теңге алу» халық ойындарын ойнады. «Қара жорға» биін көңілді биледі.

Іс-шара соңында балаларға «Хан-батыр Қабанбай» атты кітап көрмесіне шолу жасалды.

Қабанбай батыр-халқымыздың мақтанышы. Жауынгерлік даңқымен қатар, оның дипломатиялық жетістіктері туралы аңыздар ұрпақтан-ұрпаққа беріліп келеді. Қатысушылар тарапынан батырдың бейнесіне, оның көптеген ұрпақтарға үлгі болып табылатын батылдығы, ұмтылысы мен ойлауы үлкен қызығушылық тудырғанын атап өткен жөн.

24 адам қатысты.

24 июня 2021 года в Денисовской центральной районной детской библиотеке прошел информационно-игровой  час «Хан-батыр Кабанбай-великая личность!», посвященный великому герою казахского народа Кабанбю батыру.

В ходе мероприятия библиотекарь рассказала о герое казахского народа Кабанбай батыре, о его жизненном пути, о доблестном труде, о способах борьбы, ребята посмотрели видеоролик о батыре.

Все участники  смогли проявить силу и ловкость в  состязаниях «Кім жүйрік», «Шаңырақ». Поиграли в казахские народные игры  «Қол күрес», «Теңге алу». Весело танцевали танец «Қара жорға».

В заключении мероприятия ребятам проведен обзор книжной выставки «Хан-батыр Кабанбай».

Кабанбай батыр — гордость нашего народа. Наряду с его воинственной славой, из поколения в поколение передаются легенды о его дипломатических достижениях. Стоит отметить огромный интерес со стороны участников на образ батыра его   мужество, стремление и созерцание, являющееся примером для многих поколений.

Присутсвовало 24 человека.