Республиканская акция «Одна страна – одна книга»

«Қостанай облыстық көзі көрмейтін және нашар көретін азаматтарға арналған арнайы кітапханасы» КММ Қостанай облысының көзі көрмейтін және нашар көретін оқырмандарын республикалық «Бір ел – бір кітап» акциясын өткізді.

2019 жылы жалпы халықтық оқылатын кітаптардың бірі ретінде Әбділдә Тәжібаевтың поэзиялары таңдап алынды.

Әбділдә Тәжібаев – көп жылдар бойы поэзия, драматургия, әдебиеттану жанрларында жемісті еңбек етті.  Өзінің шығармашылығымен ол қазақ әдебиетінің құрылуына белсенді қатысты, оның шығармашылығынан оның дамуы, жеңісі мен жеңілісі, көркеюі мен жаңаруы көрініс тапты.

Акцияға Денисов аудандық орталық кітапханасының оқырманы көз  көру бойынша бірінші топтағы мүгедек Динара Сергеевна Жақсыбаева қатысып, Әбділда Тәжібаевтың «Приди весна»атты өлеңін оқыды.

Бейнені Қостанай облыстық көзі көрмейтін және нашар көретін азаматтарға арналған арнайы кітапханасының сайтынан немесе сілтеме бойынша өтіп көруге болады  http://denisovka-cbs.kz/kstspecbib.kz/ru/info-resursy/item/403.

Ең жақсы жұмыстар ақынның өлеңдер жинағына енеді.

*   *   *

КГУ «Костанайская областная специальная библиотека для незрячих и слабовидящих граждан» провела республиканскую  акцию «Одна страна – одна книга»  для незрячих и слабовидящих читателей Костанайской области.

В 2019 году для всенародного чтения одной из книг выбрана «Поэзия» Абдилды Тажибаева. Абдильда Тажибаев — многие годы плодотворно работал в жанрах поэзии, драматургии, литературоведения. Своим творчеством активно участвовал в становлении казахской литературы.

В акции приняла участие читательница Денисовской центральной районной библиотеки инвалид первой группы по зрению Жаксыбаева Динара Сергеевна, прочитав стихотворение Абдильды Тажибаева «Приди весна».

Видео можно посмотреть на сайте Костанайской областной специальной библиотеки для незрячих и слабовидящих граждан или пройдя по ссылке http://denisovka-cbs.kz/kstspecbib.kz/ru/info-resursy/item/403.

Лучшие работы войдут в озвученный сборник стихов поэта.