Аукцион знаний «Бабадан қалған мұра – домбыра»

2019 жылдың 5 шілдесінде Денисов орталық аудандық кітапханасында «Дәстүр» клубының мүшелері үшін  Қ.Р. Президентінің «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасын іске асыру шеңберінде Ұлттық Домбыра Күні қарсанында «Бабадан қалған мұра – домбыра» атты білім аукционы өтті.

Шараның мақсаты: жастардың ой ұшқырлығын шыңдап, дәстүрлі домбыраға қызғушылық сезімін оятып және өнер арқылы білімге терең бойлауға мүмкіндік тудыру.

Іс-шара барысында жүргізушілер домбыраның шығу тарихына тоқталып, «Қазағымның қазынасы-домбыра» презентациясымен танысып, «Домбыра халық даналығы» викторина ойынына қатысты. Іс-шара соңында қатысушылар «Даналық әліппесі» инновациялық сөйлейтін кітап көмегімен «Ақсақ құлан», «Нар идірген» аңыз әндерін тыңдады.

*  *  *

5 июля  2019 года рамках реализации программы «Рухани жаңғыру» ко Национальному Дню домбры для членов клуба «Дәстүр» в Денисовской центральной районной библиотеке проведен аукцион знаний «Бабадан қалған мұра – домбыра».

Цель мероприятия: формирование  у молодежи чувства интереса к домбре, а так же  прививать любовь к казахской народной музыке и искусству, расширить кругозор знаний у молодежи.

В ходе мероприятия ведущие остановились на истории происхождения домбры, ознакомились с перезентацией «Қазағымның қазынасы-домбыра», приняли участие в  викторине «Домбыра халық даналығы». В завершении мероприятия  участники с помощью инновационной говорящей книги «Даналық әліппесі» прослушали легендарные мелодии «Ақсақ құлан», «Нар идірген».