Встреча с денисовским поэтом Батырбеком Калимовым

Шығармашылық-адам өмірінің ғажайып саласы. Ақынның алғашқы ішкі қозғалысы-өзін көрсету. Бұл адамда өте күшті болып белгіленеді. Бірақ ол өз жанының «күшімен» міндетті түрде адамға  ұялайды. Денисов аудандық орталық кітапханасында жерлес ақын Б. Қалимовтың шығармашылығы бойынша «Менің есімдегі бұлақтар» » жобасы іске асырылуда. Жобаның мақсаты: белсенді өмірлік ұстанымымен қызықты адаммен, шығармашылықпен таныстыру; ақын атын насихаттау және жастардың шығармашылығына деген қызығушылығын арттыру.

Кітапхананың оқу залында «Денисовка – менің туған үйім»жанрына деген сүйіспеншіліктің тануы өтті. Залда ақындық сөздің нағыз бағалаушылары: мұғалімдер, кәсіпорын мамандары, ақынның   сыныптастары ,аудан кітапханашылары және оқырмандар жиналды. Кездесу басталмас бұрын қонақтар«Менің есімдегі бұлақтар» көрмеде ұсынылған ақынның шығармашылық жетістіктерімен танысты.

Авторлық орындауында туған жер, адамдардың қарым-қатынасы, қазақ халқының өткені мен болашағы туралы өлеңдер, сондай-ақ патриоттық, философиялық лирика, сатира және мысалдар  орындалды. Ақынның атына мұғалімдерден, бұрынғы сыныптастардан, достарынан көптеген жақсы сөздер, тілектер  айтылды. Қонақтар ақынға денсаулық пен амандық , шығармашылық табыс, оның шығармашылығы ұзақ оқырмандарын қуанта берсін деп   тіледі.

*  *   *

Творчество – удивительная область человеческой жизни. Первое внутреннее движение поэта – выразить себя. Оно бывает очень сильным в человеке. Но с “работой” своей души он все же обязательно приходит к людям.  В Денисовской центральной районной библиотеке реализуется проект «Родники моей памяти» по творчеству поэта-земляка Б.Калимова. Цель проекта: познакомить  с интересным человеком, творческой личностью с активной жизненной позицией; ​ популяризация имени поэта и привлечение интереса  молодежи к его творчеству.

В читальном зале  библиотеки прошло признание любви к жанру «Денисовка – мой дом родной».   В зале собрались истинные ценители поэтического слова: учителя, специалисты предприятий, одноклассники поэта, библиотекари района и читатели.      До начала  встречи гости ознакомились с творческими достижениями поэта, представленными на выставке «Родники моей памяти».

В   авторском исполнении звучали стихи о родной земле, о взаимоотношении людей, о прошлом и будущем казахского народа, а также патриотическая, философская лирика, сатира и басни.

Много добрых слов прозвучало в адрес поэта от учителей, бывших одноклассников, друзей.  Гости желали поэту  здоровья и благополучия, чтобы его  творчество еще долго радовало почитателей его таланта, желали творческих находок.