Конкурс бата «Алғыс – сөздің асылы»

2019 жылдың 1 наурызында Денисов орталық аудандық кітапханасы Елбасы Н.Ә. Назарбаевтың «Ұлы даланың жеті қыры» мақаласы шеңберінде   «Дала фольклоры мен музыкасының мың жылы» жобасы аясында қалың оқырман қауымына  1 наурыз Алғыс айту күніне арналған «Алғыс – сөздің асылы» бата беру сайысын өткізді.

Іс-шараның мақсаты қазақ халқының тілін және салт-дәстүрін құрметтеуге тәрбиелеу, шешендік сөзге қызығушылық таныту.

Іс-шарада  «Алғыс – сөздің асылы» бата беру сайысында №3 Денисов орта мектебінің 8 сынып оқушылары қатысты.  Сайыс үш кезеңнен болды: «Сәлем — сөздің анасы» сәлемдесу кезеңі, «Алғыс — сөздің асылы» бата беру кезеңі, «Қазақтың ырымдары – тиымдар» сұрақ – жауап кезеңі. Қатысушылар жақсы білімдерін көрсетіп,  тең нәтижеге ие болып, мадақтау қағазы мен сыйлықтармен марапатталды. Қатысушылар мен көрермен назарына «Алғыс айтып жүрейікші адамдар!» бейнефильм көрсетіліп, «Ақ бата – асыл мұра» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

В рамках статьи  Президента Н.А.Назарбаева «Семь граней Великой степи»   проекта   «Тысяча лет степного фольклора и музыки»  1 марта  2019 года    Денисовская центральная районная библиотека для широкого круга читателей  ко Дню  благодарности провела конкурс бата «Алғыс – сөздің асылы».

Цель  мероприятия  — воспитывать уважение к языку, традициям  казахского народа и  прививать интерес к  красноречию.

В мероприятии  «Асыл – сөздің асылы»  конкурса бата  приняли участие учащиеся  8 класса  Денисовской средней школы №3. Конкурс состоял из трех этапов: «Сәлем — сөздің анасы»  этап приветствия, «Алғыс — сөздің асылы» этап умения сказать красивое бата, «Қазақтың ырымдары – тиымдар»  этап вопросов и ответов. Участники показав хорошие знания, добились одинаковых результатов, были награждены грамотами и подарками.  Вниманию зрителей и участников был представлен видеосюжет «Алғыс айтып жүрейікші адамдар!» и организована  книжная выставка «Ақ бата – асыл мұра».