Вечер исторической поэзии «Гомер XX века»

2019 жылдың 20 ақпанында №3 Денисов орта мектебінің оқушыларына Денисов орталық аудандық кітапханасы  Елбасы Н.Ә. Назарбаевтың «Ұлы даланың жеті қыры» мақаласы шеңберінде   «Дала фольклоры мен музыкасының мың жылы» жобасы аясында Мұрын жырау Сеңгірбекұлының 160 жылдығына арналған «ХХ – шы ғасырдың Гомері» атты тарихи поязия кешін өткізді.

Іс-шараның мақсаты Мұрын жырау — Тілеген  Сеңгірбекұлының өмірі мен шығармашылығын терең зерттеп білуге, жыраулардан «Қырымның қырық батыры» эпопеясының тарихы мен мазмұны арқылы төл тарихымызды насихаттау. Қатысушылар «Қырымның қырық батыры» жырынан үзінділер тыңдады. «Халық өнерінің қазынасы – Мұрын жырау» атты кітап көрмесі ұйымдастырылды.

В рамках статьи  Президента Н. А. Назарбаева «Семь граней Великой степи»   проекта   «Тысяча лет степного фольклора и музыки»  20 февраля  2019 года  для учащихся  Денисовской средней школы №3  Денисовская центральная районная   библиотека провела вечер исторической поэзии «Гомер XX века», посвященный  160-летию Мұрын жырау Сеңгірбекұлы.

Цель мероприятия — изучить жизнь и творчество Мұрын  Жырау — Тілеген Сеңгірбекұлы, рассказать об истории эпической поэмы «Сорок богатырей Крыма».   Участники ознакомились с  отрывками произведения.  Была организована книжная выставка «Сокровище народного творчества — Мұрын жырау».