Обсуждение по теме «Вечные ценности Великой степи»

2018 жылдың 5 желтоқсанында №3 Денисов орта мектебінде Денисов орталық аудандық  кітапханасының  қызметкері «Рухани жаңғыру» бағдарламасын іске асыру шеңберінде Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың «Ұлы даланың жеті қыры» атты мақаласы негізінде «Ұлы даланың мәңгілік құндылықтары» атты кездесу талқылау өтті.

Ұлы даланың жеті қыры­ның кез келгені – Қазақ елі­нің өміріндегі ерекше мұра. Атқа міну мәдениеті, ежелгі металл өндіру мен өңдеу техноло­гиясы, өз жазуы мен мифо­логиясы бар озық мәде­ниет­ті Қазақ елінің рухани бай­лығының айшықты бел­гісі – «аң стилі өнері», бүкіл әлемді тамсандырған Дала өркениетінің жәдігері − «Алтын адам» жауынгері, түр­­кі әлемінің бесігі санала­тын Алтайдан бастау алатын түркі тарихы, әлемдік эко­­номиканың өркенденуіне сеп­тігін тигізген − Ұлы Жібек жолы жүйесі, Қазақ елінің ұлт­тық брендіне лайықты алма мен қызғалдақтар, еліміздің аумағында орын алған тарихи жайт қана емес, сонымен қатар әрбір қазақ үшін де аса қымбат құндылықтар екенін білді.

5 декабря 2018 года  в Денисовской средней школе №3  работник Денисовской центральной районной библиотеки  в целях реализации  программы «Рухани жаңғыру»  на основании  статьи Президента Н.А.Назарбаева   «Семь граней Великой степи» провела обсуждение по теме «Вечные ценности Великой степи». Все семь граней Великой степи — это уникальное наследие в жизни казахского народа.

Присутствующие узнали, что культура верховой езды, технология производства и переработки древнего металла, передовая культура казахского народа со своей надписью и мифологией-«искусство звериного стиля», реликвия степной цивилизации – «Золотой человек», тюркская история, начавшаяся с Алтая, являющейся колыбелью тюркского мира, система Великого Шелкового пути, способствующая возрождению мировой экономики, яблоки и тюльпаны, достойные национальному бренду казахского народа, являются не только историческими ценностями, но и ценностями для каждого казаха.