Музейные загадки «Родной край: известный и неизвестный»

«Рухани жаңғыру» бағдарламасы шеңберінде Некрасов  үлгілі кітапханасы Денисов тарихи-өлкетану мұражайымен мектеп оқушылары үшін «Туған өлке: танымал және танымсыз» мұражай жұмбақтар түрінде шара өтті. Мұражай директоры Н.И.Таран Денисов ауданының 80-жылдық тарихымен және Денисовка ауылы тарихының 115-жылдығына арналған «Туған жердің шежіресі» жылжымалы көрмесінің материалы бойынша балаларды таныстырды.

Кітапханашы Е.И.Чичулина жас оқырмандарға Некрасовка ауылының тарихы туралы әңгімеледі, «Денисовка өлкесі – менің туған жерім» кітап көрмесі бойынша шолу өткізді.

Жылдан жылға нәрселер ескіреді, адамдар олардың пайдасы туралы ұмытады. Олардың орнына жаңа, ыңғайлы заттар пайда болады. Ескі заттар әлемі – ерекше. Зат ескі болғанмен, оның тарихы қызық.Ескі заттар кетіп бара жатқан заман туралы көп қызықтар туралы, күнделікті өмір тарихын әңгімелейді. Ескі заттар әлемімен  балаларды «Ескі заттар тарихы» виртуалды экскурсия таныстырды.Оқырмандарды дәстүрлі емес түрінде біздің ауыл тарихымен, өмір жағдайымен және біздің ата-бабаларымыздың тұрмысы – ауылдың бірінші тұрғындарымен таныстырды. Балалар ескі тұрмыс заттары туралы, ыдыс пен жиһаздары туралы білді, жұмбақтар шешті. Одан кейін балалар «Сиқырлы қап» ойынында қатысты.

В рамках программы «Рухани жаңғыру» в  Некрасовкой модельной библиотеке совместно с Денисовким историко-краеведческим музеем  для учащихся школ  было проведено мероприятие «Родной край: известный и неизвестный» в форме  музейных загадок. Директор музея Таран Н.И. познакомила ребят с 80 летней  историей Денисовского района и 115 летней  историей села Денисовка по материалам передвижной выставки «Летопись родной земли».

Библиотекарь  Чичулина Е.И. рассказал юным читателям об истории села Некрасовка, провела обзор книжной выставки «Край Денисовский – родина моя».

Из года в год вещи устаревают, и люди забывают об их назначении. На смену старым вещам приходят новые, более удобные. Тем не менее, мир старинных вещей – особый. И чем старше вещь, тем богаче ее история. Старые предметы могут рассказать много интересного об ушедшей эпохе, истории повседневной жизни. Заглянуть в удивительный мир старинных вещей позволила детям виртуальная  экскурсия «История старинных вещей». В нетрадиционной форме читателей познакомили с историей возникновения нашего села, образом жизни и бытом наших предков – первых жителей села. Дети узнали о старинных бытовых вещах, кухонной утвари и мебели, отгадывали загадки.   Затем ребята приняли участие в игре «Сикырлы кап».