Выставка-знакомство «Домбыра – асыл мұра»

2018 жылдың 27 маусымында Денисов орталық аудандық кітапханасының оқу залында «Рухани жаңғыру» бағдарламасын іске асыру шеңберінде және Домбыра күні қарсанында «Домбыра – асыл мұра» атты таныстыру көрмесі ұйымдастырылды.

Көрменің мақсаты — әр қазақтың төрінен орын алған қастерлі домбыраның мәртебесін жаңғырту, жастардың ұлттық құндылықтарға қызығушылығы мен құрметін арттыра түсу. Көрмеде домбыра және оның тарихы ұлы композиторлар мен орындаушылары (Құрманғазы, Дина Нұрпейісова және т.б.) туралы кітаптар ұсынылған.

Сонымен қатар көрмеде «Даналық әліппесі» кітабының «Домбыра күйі» сериясы қойылған және инновациялық сөйлейтін қалам көмегімен кітапта көрсетілген күйлерді тыңдауға болады.

27 июня 2018 года в рамках реализации программы «Рухани жаңғыру» и ко Дню Домбры, в читальном зале Денисовской центральной районной библиотеки оформлена  выставка-знакомство «Домбыра – асыл мұра» .

Цель выставки  — возродить статус  домбры, которая на протяжении веков находилась в сердце каждого казаха и  повысить интерес,  уважение молодежи к национальным ценностям. На выставке представлены книги, рассказывающие о самом инструменте и его истории и книги великих композиторах и исполнителях (Құрманғазу, Дина Нұрпейісова и др.) Также на выставке представлена книга из серии «Даналық әліппесі» «Домбыра күйі» и с помощью инновационной ручки можно послушать кюи представленные в книге.