«Қазақ тілінің латын әліпбиіне кезең-кезеңмен көшуі»

Құрметті оқырмандар!

Денисов орталық аудандық кітапханасының қазақ әдебиеті бөлімінде қазақ тілін кириллицадан латын қарпіне көшірудің өзекті мәселелеріне арналған «Қазақ тілінің латын әліпбиіне кезең-кезеңмен көшуі» кітап көрмесі жұмыс істеп тұр.

Кітапхана ақпараттық орталық ретінде оқырмандарға қазақ тілінің біртіндеп латын қарпіне көшуінің тарихи маңыздылығын, оның Қазақстанның әлемдік жаһандану процесіне қосылуының басты шарттарының бірі екендігін түсіндіру міндетін мойнына алып отыр.

Қазақ халқының рухани, мәдени өсуін және даму деңгейін көрсететін әлеуметтік құбылыс ретінде көрмедегі қазақ жазуы ерекше көрсетілген. Себебі кез келген жазу – бұл өткенді, қазіргі мен келешекті жалғастырар алтын көпір.

Көрмеге қазақ тілін кириллицадан латын қарпіне көшірудің артықшылығын көрсететін және оның болашақ ұрпақтың қарым-қатынас аясын кеңейтуге, ақпарат алуды арттыруға, халықаралық тілдерді үйренуді жеңілдетуге мүмкіндік беретінін түсіндіретін әдебиеттер қойылған.

Барлық тілек білдірушілерді кітап көрмесімен танысуға шақырамыз.

Уважаемые читатели!

В отделе казахской литературы Денисовской центральной районной библиотеки действует книжная выставка , посвященная актуальным вопросам перевода алфавита казахского языка с кириллицы на латинскую графику.

Библиотека, как информационный центр, ставит своей задачей разъяснение читателям важности исторической необходимости постепенного перевода казахской письменности на латинскую графику, как необходимого условия дальнейшей интеграции Казахстана в мировое сообщество в условиях глобализации.

Особая роль на выставке отведена казахской письменности, как социальному  явлению, отражающему духовный, культурный рост и уровень развития казахского народа. Ведь любая письменность – это золотой мост, соединяющий прошлое, настоящее и будущее.

На выставке представлена литература, отражающая и разъясняющая преимущества перехода казахского алфавита от кириллицы к латинской графике, который позволит будущему поколению расширить круг общения, увеличить доступ к информации, облегчить изучение международных языков.

Приглашаем всех желающих ознакомиться с книжной выставкой.