Рухани жаңғыру – елімізді болашаққа бастар жол

Құрметті оқырмандар!

Денисов орталық кітапханасының қазақ әдебиеті бөлімінде «Рухани жаңғыру» мемлекеттік бағдарламасына арналған «Рухани жаңғыру – елімізді болашаққа бастар жол» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Қоғамдық сананы жаңғырту жайында Президенттің «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласы жарияланған сәттен айтыла бастады, онда елбасы шұғыл қолға алынуы қажетті міндеттерді атап көрсеткен болатын. Солардың бірі Қазақстанның әлемнің дамыған 30 елінің қатарына ену болып табылады. Президент бұл мақсатқа қол жеткізу жолындағы ең маңызды мәселе қазақстандықтардың ұлттық рухын көтеру деп біледі. Бұл дегеніміз ұлттық төл мәдениетті жаңғырту, халықтың дәстүрін, салтын, әдет-ғұрпы мен мерекелерін сақтау болып табылады. Төл мәдениетіңнің бастауын, өз халқыңның өткен тарихын білу ұлттық-генетикалық кодтың негізі болып табылады.

Көрмеден көптеген қызықты нәрселерді таба аласыздар, туған өлкеңіздің тарихы туралы көбірек біле аласыздар, төл мәдениетіміздің мұраларымен жақынырақ танысып, халқымыздың салты мен дәстүріне қатысты жаңа және танымдық дүниелерді біле алатын боласыздар. Сондай-ақ көрме оқырмандардың әр түрлі мемлекеттік жобалар жайындағы білімін кеңейте түсуге бағытталған.

Уважаемые читатели!

В отделе казахской литературы Денисовской центральной районной библиотеки оформлена книжная выставка «Рухани жаңғыру – елімізді болашаққа бастар жол», посвященная государственной программе «Рухани жаңғыру».

О модернизации общественного сознания говорят с момента выхода стратегической статьи Президента «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру», в которой лидером  нации Нурсултаном Абишевичем  Назарбаевым ставятся первоочередные задачи. Одной из них является вхождение Казахстана в 30 самых развитых стран мира. Первым  направлением  в достижении этой цели Президент видит  в повышении национального духа  казахстанцев. Это в свою очередь заключается в возрождении  самобытной национальной культуры, сохранении народных традиций, обычаев, обрядов и праздников. Знание истоков зарождения родной культуры, исторического прошлого своего народа  является основой национально-генетического кода.

На выставке Вы сможете найти для себя много интересного, узнать больше об истории родного края, ближе познакомиться с наследием родной культуры и открыть для себя что-то новое и познавательное в устоявшихся обычаях и традициях. Также данная выставка призвана расширить кругозор читателей о различных государственных проектах.